Õpitoas tutvume õhu, mulla, vee ja maapealse keskkonnaga, kus inimesed ja loomad on kohanenud elama. Tunni jooksul teevad õpilased väikestes gruppides mitmeid katseid: loovad sinise vihmapilve topsi sisse, katsetavad, kuidas imavad vett liiv, must muld ja savimuld ning mõõdavad teaduslikult ära vee koguse. Lisaks, tutvume praktiliselt veega, maitseme soolast joogivett ning võrdleme selle soolsust Läänemere soolsusega.
Mitmete tegevuste käigus õpib õpilane loomulikult ja stressivabalt teemakohaste oskussõnade valdamist ning loome seoseid erinevate elukeskkondade vahel. Õpituba on eriliselt tegevusrohkeks kujundatud mõeldes lastele, kelle emakeeleks ei ole eesti keel ning kellega õpime katsetamise käigus ka eesti keelt.
Keskkonnahariduslik õpituba toetab põhikooli riikliku õppekava 5. klassi ja 6. klassi järgnevaid teemasid:
- Muld. Mulla koostis. Mulla tekkimine. Vee liikumine mullas. Muld elukeskkonnana. Mullaorganismid. Organismide elu mullas suvel ja talvel. Inimtegevuse mõju mullale.
- Õhk. Õhk elukeskkonnana. Organismide kohastumine õhkkeskkonnaga.
- Vesi. Vee omadused. Vee olekud ja nende muutumine. Vee ringkäik looduses. Põhjavesi. Vesi elukeskkonnana. Taimede ja loomade kohastumine eluks vees.
- 16 EUR / osaleja kehtib kooligruppidele alates 10 inimesest.
- Õpitoa piletihind juba sisaldab keskuse sissepääsupileti hinda.
- Loe õppeprogrammi pikemat kirjeldust siit.
Õpituba on loodud koostöös Eesti Loodusmuuseumiga. Me soovitame Eesti Loodusmuuseumi keelekümbluse jätkutundi, mis on loomade kohastumistest eri elukeskkondades!