02. 02. 2021


Diskreetne loodusteaduste õhtukursus 10.02: RINGMAJANDUS

Mis on ringmajandus ja miks on oluline välja astuda tooda-kasuta-hülga ehk lineaarsest majandusmudelist? SEI Tallinna vanemteadur ja programmijuht Harri Moora avab mitmete näidete varal ringmajanduse olemust 10. veebruaril kell 18 Energia avastuskeskuse teadusteatris ja otseülekandena Facebook lehel. Ootame keskusesse terveid külastajaid ning palume kanda maski. Sooduspiletiga (5 EUR) saab enne loengut ka keskust külastada. PILETI SAAB OSTA SIIT.

Harri Moora kirjeldab, kuidas tema on jõudnud keskkonnavaldkonna ja ringmajanduseni: „Olen õppinud Tartu Ülikoolis geoloogiat, Lundi Ülikooli magistriõppes keskkonnajuhtimist ja -poliitikat ning Tallinna Tehnikaülikooli doktoriõppes keskkonnatehnoloogiat. Kõik need erinevad valdkonnad ja õpingud on andnud mulle hea aluse mõistmaks meie ümbritsevat maailma ning ühiskonna arenguga kaasas käivaid keskkonnaprobleeme terviklikus võtmes. Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskuse (SEI Tallinn) eksperdina olen viimased kakskümmend aastat pühendunud riikide aga ka erinevate organisatsioonide keskkonnamõju vähendamisele suunatud lahenduste uurimisele. Viimasel ajal on põhihuvi olnud jätkusuutliku jäätmekäitluse ja ringmajanduse rakendamise võimaluste uurimisel nii Eestis kui ka rahvusvahelisel tasandil. Prügi ookeanides ja meredes, kiirmood ja kasutatud rõivaste hunnikud, raskused jäätmete sorteerimise ja ringlussevõtuga – need on vaid mõned näited täna valitseva lineaarse ehk tooda-kasuta-hülga majandusmudeli probleemidest, mille lahendus võiks peituda uues ringmajanduses. Millega on tegu ja kuidas me kõik saame oma panuse anda ringmajandusse?“

Diskreetne loodusteaduste õhtukursus” on Energia avastuskeskuse sündmuste sari täiskasvanutele, kes tunnevad huvi loodusteaduste vastu. Loengud toimuvad iga kuu teisel kolmapäeval. Kursusel tutvume erinevate põnevate ja aktuaalsete teemadega nagu linnaloodus, ringmajandus, kliimamuutused, plastid, toit ja toidutootmine, geoinseneeria, liikide väljasuremine, rohepesu ning populatsioonidünaamika. Loengud on praktiliste näidetega. Esinejad on silmapaistvad teadlased ja oma ala asjatundjad.  Kursusega võib liituda igal ajal.

Kursuse teiste teemade ja esinejatega saab tutvuda õhtukursuse lehelt.

diskreetne loodusteaduste õhtukursus. ringmajandus. loeng. harri moora. energia avastuskeskus