29. 12. 2021
Diskreetne loodusteaduste õhtukursus 12.01 kl 18: KEEMILISED REAKTSIOONID JA KESKKONNAHOID
Milline on keemiliste elementide omavaheline keemia? Millest on iseärasused tingitud? Kuidas ära tunda keemilist reaktsiooni? Kuidas igapäevaselt toimuvad reaktsioonid meie sees ja meie ümber ning kuidas need mõjutavad ümbritsevat keskkonda? Merivälja Kooli õpetaja ja Tallinna Ülikooli analüütilise keemia doktorant Kadri Saluri juhatab kuulajaid põnevas keemiliste reaktsioonide maailmas kolmapäeval, 12. jaanuaril, algusega kell 18 Energia avastuskeskuses. Loengu jooksul toimuvad teemat ilmsetavad katsed.
Loengu pilet 5 EUR, millega saab alates kella 17st külastada ka keskust. Loeng salvestatakse ning on järelvaadatav Energia avastuskeskuse Youtube kanalilt.OSTA PILET
Kadri Saluri tutvustab end nii: “Olen aastaid vedanud Taibu teadusringi, juhendanud Tallinna Ülikoolis ja Eesti Kunstiakadeemias praktikume ja töötube ning korraldanud Merivälja Koolis õpilasteaduse konverentsi. Lisaks muidugi seni kestvad keemia-alased õpingud ja eneseotsingud ning suureks isiklikuks kutsumuseks saanud põhikoolis keemia ja teiste loodusainete õpetamine. Minu teadustöö põhisuund on polüsahhariidide modifitseerimine ning biotoimete (k.a. vähivastaste omaduste) uurimine. Aastatepikkune valdkonnas spetsialiseerumine on viinud erinevatele mandritele nii konverentsidele kui ka praktikale.
Keemilise reaktsiooni olemuse mõistmine annab loogilise põhja enda ümber toimuvast arusaamiseks. Keskendume praktilise suunitlusega katsetest pakatavas loengus meid ümbritsevate reaktsioonide vaatlemisele ning nende mõju ulatuse hindamisele.”
Diskreetne loodusteaduste õhtukursus” on Energia avastuskeskuse sündmuste sari gümnasistidele ja täiskasvanutele, kes tunnevad huvi loodusteaduste vastu. Loengud toimuvad iga kuu teisel kolmapäeval. Kursusel tutvume erinevate põnevate ja aktuaalsete teemadega nagu bakterid ja seened toiduainetööstuses, planeet Maa kui keerukas süsteem, kliimamuutuste keemia ja füüsika, kuidas toimuvad keemilised reaktsioonid, elektromagnetlained ja elusloodus, geenid ja evolutsioon, globaalne kaubandus ning keskkonnaprobleemid eri regioonides. Loengud on praktiliste näidetega ning võib juhtuda, et teeme ka katseid. Esinejad on silmapaistvad teadlased, õpetajad või lihtsalt oma ala parimad asjatundjad. Ühe kohtumise kestus on kuni poolteist tundi. Kursusega võib liituda igal ajal.
Kursuse teiste teemade ja esinejatega saab tutvuda õhtukursuse lehelt. Õhtukursuse toimumist toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.