09. 09. 2021


Diskreetne loodusteaduste õhtukursus 22.09 kl 18: BAKTERID ja SEENED

Mis on fermenteeritud toit? Miks on see meile vajalik ja millised on selle kasulikud omadused? Toidu- ja Fermentatsioonitehnoloogia Arenduskeskuse (TFTAK) innovatsioonispetsialist Rain Kuldjärv juhib kuulajaid toidus “töötavate” seente ja bakterite maailma 22. septembril kell 18 Energia avastuskeskuses. Antud loeng toimub Teadlaste Öö festivali raames ning sellele eelneb algusega kell 17.30 toiduteemaline teadusteater, mida viib läbi meie legendaarne leiutaja Aare Baumer.OSTA PILET

Rain tutvustab end ja uurimisteemat järgnevalt: “Olen töötanud TFTAK-is üle kümne aasta, mille jooksul olen viinud läbi erinevaid põnevaid tootearendusprojekte, sensoorse analüüsi katseid, treeninud ja juhtinud kohalikku paneeli ning koolitanud tööstuse spetsialiste ja erinevate toidukonkursside komisjoniliikmeid, näiteks Eesti Parima Toiduaine komisjoni ja Tunnustatud Eesti Maitse pääsukesemärgi komisjoni. Minu teadus- ja arendustöö üks peasuundasid on fermentatsioon. Näiteks koostöös Siidrikojaga on TFTAK-is väljaarendatud joogid saanud tunnustust lisaks Eestile ka rahvusvahelistel võistlustel. Eesti õunte sobilikkust kvaliteetse siidri valmistamiseks analüüsin ma ka oma valmivas doktoritöös.
Fermenteeritud toidust rääkimine on oluline, sest fermenteeritud toidul on palju kasulikke omadusi ning see rikastab meie soolebakterite kooslust, millel on oluline roll meie üldisele heaolule ja isegi tujule. Seega fermenteeritud toidu tarbimise suurendamine võiks omada positiivset mõju kogu rahvale.”

Diskreetne loodusteaduste õhtukursus” on Energia avastuskeskuse sündmuste sari gümnasistidele ja täiskasvanutele, kes tunnevad huvi loodusteaduste vastu. Loengud toimuvad iga kuu teisel kolmapäeval. Kursusel tutvume erinevate põnevate ja aktuaalsete teemadega nagu bakterid ja seened toiduainetööstuses, planeet Maa kui keerukas süsteem, kliimamuutuste keemia ja füüsika, kuidas toimuvad keemilised reaktsioonid, elektromagnetlained ja elusloodus, geenid ja evolutsioon, globaalne kaubandus ning keskkonnaprobleemid eri regioonides. Loengud on praktiliste näidetega ning võib juhtuda, et teeme ka katseid. Esinejad on silmapaistvad teadlased, õpetajad või lihtsalt oma ala parimad asjatundjad. Ühe kohtumise kestus on kuni poolteist tundi.  Kursusega võib liituda igal ajal.

Kursuse teiste teemade ja esinejatega saab tutvuda õhtukursuse lehelt. Õhtukursuse toimumist toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.

diskreetne loodusteaduste õhtukursus. seened ja bakterid. rain kuldjärv. Energia avastuskeskuse loengusari