• Alates esmaspäevast, 23.12 on koolivaheaja eriprogramm!

Diskreetne füüsika õhtukursus

Kas sulle tekitasid füüsikatunnid kooli ajal hirmujudinaid või lihtsalt tüütust? Kas tundus, et kui oleksid hoolikamalt kuulanud või et oleks olnud lahedam õps, siis oleksid paremini aru saanud? Äkki oled oma lapse kodutööga aitamisel hätta jäänud? Küsime otse: kas oled vahel soovinud, et saaksid füüsikat otsast peale õppida?

“Diskreetne füüsika õhtukursus” on Energia avastuskeskuse sündmuste sari täiskasvanutele, kes tunnevad huvi füüsika vastu, kuid kel pole tingimata väga palju füüsikast meeles. Kursusel käime läbi füüsika põhiteemad (heli, valgus ja optika, mehhaanika, soojus ja termodünaamika, energia, elekter, aine ehitus ja mikromaailm, megamaailm), aga räägime neist praktiliselt, eluliste näidetega. Katseid teeme ka. Esinejateks-juhendajateks on nii silmapaistvad pedagoogid kui ka tegevteadlased. Ühe kohtumise kestus on poolteist tundi.

“Diskreetse füüsika õhtukursuse” esimene kohtumine toimub Teadlaste Öö  Festivali raames 26. septembril 2019 ja edaspidi korra kuus Energia avastuskeskuses (Põhja pst 29, Tallinn) 2019./2020. aasta hooaja jooksul. Sissepääs keskusse 5-eurose sooduspiletiga.

Õhtukursuse toimumist toetab Eesti Teadusagentuur. Õhtukursus toimetab ka Facebookis.

Õhtukursuse toimumisajad 2019./2020. aasta hooajal:

  • 26. septembril kell 18

Esimene kohtumine toimub Teadlaste Öö festivali raames ja teemaks on TEADUSAJALUGU: eksperimendid, mis tõid elektri tänapäeva. Eksperimenteerimist juhendab ja teadusajalugu tutvustab plasmafüüsik, TLÜ ja Taltechi lektor Jaanis Priimets. Faraday puuris võitleb Tesla trafode vastu Energia avastuskeskuse leiutaja Aare Baumer.

Teise kohtumise teema on heli: mis on heli, kuidas see levib ja miks me kuuleme? Juhendaja on Viimsi Gümnaasiumi füüsikaõpetaja Ingrid Rõigas.

  • 13. novembril kell 18 

Kolmanda kohtumise teema on optika, valguse ja laine vastastikmõju. Juhendaja on Tallinna Vaba Waldorfkooli ja Laagri Kooli füüsika ja keemia õpetaja Anton Leppik.

  • 11. detsembril kell 18

Neljanda kohtumise teema on mehaanika: staatika ja dünaamika. Juhendaja on füüsik, TLÜ ja TalTechi lektor Jaanis Priimets.

  • 8. jaanuaril kell 18

Viienda kohtumise teema on aine ehitus ja mikromaailm. Juhendaja on Viimsi Gümnaasiumi füüsikaõpetaja Ingrid Rõigas.

  • 12. veebruaril kell 18

Kuuenda kohtumise teema on elekter. Juhendaja on Tallinna Nõmme Põhikooli füüsikaõpetaja Berit Väli.

Seitsmenda kohtumise teema on energia. Lektor on TalTechi professor Alar Konist.

Kaheksanda kohtumise teema on soojus ja termodünaamika. Juhendaja on Tallinna Ülikooli füüsika doktorant Sander Paekivi.

Üheksanda kohtumise teema on megamaailm. Juhendaja on KBFI füüsik ja teaduse populariseerija Andi Hektor.

Lisainfo: haridus@energiakeskus.ee