Energia avastuskeskus

Energia avastuskeskus on endises Tallinna elektrijaamas tegutsev teaduskeskus, mille eesmärk on innustada lapsi loodus- ja reaalteaduste õppimisel. Selleks on keskuses rohkem kui sada eksponaati, mis võimaldavad füüsikanähtusi turvaliselt ise uurida ja katsetada. Meie jaoks on väga oluline, et külastajad saaksid ise neid ümbritsevat keskkonda avastada.

Peale selle pakume koolidele võimalust teha loodus- ja reaalainete õpet vaheldusrikkamaks – avastuskeskuse programmis on palju õpitube, mis aitavad klassiruumis õpitut täiendada ja kinnistada. Vana ja väärika elektrijaama ainulaadne keskkond on ka ainuõige koht elektri toimimise ja selle tootmise selgitamiseks.

Energia avastuskeskust peab sihtasutus Tallinna Tehnika- ja Teaduskeskus, mille asutasid Tallinna linn, Tallinna Tehnikaülikool, Eesti Energia AS ja AS Tallinna Soojus 1999. aastal. Esimesed kümme aastat oli vanas elektrijaamas sihtasutuse veetava asutuse nimi Energiakeskus, 2009. aastal muudeti nimi Energia avastuskeskuseks. Keskuse renoveerimise projekt algas 2012. aastal ja uuenenud Energia avastuskeskus avati külastajatele 13. juunil 2014.

Energia avastuskeskus – avasta, mängi, õpi!

 

Juhatuse ja nõukogu liikmed

Juhatus:
Krista Keedus, juhataja

Nõukogu:
Katriin Loorents, Eesti Energia AS-i esindaja, nõukogu esimees
Aini Härm, Tallinna linna esindaja
Andres Kollist, Tallinna linna esindaja
Maria Alajõe, Tallinna Tehnikaülikooli esindaja
Jakob Kübarsepp, Tallinna Tehnikaülikooli esindaja
Katrin Niglas, Tallinna Ülikooli esindaja
Enn Tonka, AS-i Tallinn Soojus esindaja
Priidu Nõmm, AS-i Utilitas Tallinn esindaja

SA Tallinna Tehnika- ja Teaduskeskus nõukogu liikmetele tasu ei maksta.

 

Juriidiline aadress

SA Tallinna Tehnika- ja Teaduskeskus
reg. nr 90005596
Aadress: Põhja pst 29, 10415 Tallinn
e-post: info@energiakeskus.ee