Osale videokonkursil NEGAVATT
Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) eestvedamisel alustas videokonkursi mini Negavatt seitsmes hooaeg. Tänavu oodatakse I-VI klasside õpilaste nutikaid nippe ja loovaid lahendusi teemal „Nutiseadmetesse uppuv maakera“. Konkursi peaauhind on klassireis 700 euro ulatuses.
„Nutiseadmete ületootmine ja liigne tarbimine on viinud selleni, et maailmas on rohkem nutitelefone kui inimesi. Ainuüksi Eestis tekib igal aastal tuhandeid tonne elektroonikajäätmeid, millest suur osa on kodumajapidamistest pärit nutiseadmed ning selline majandamine ei ole tuleviku mõttes kindlasti jätkusuutlik, ” tõdeb projektijuht Kadi Kivimäe.„Lahenduste leidmiseks ootame põnevaid ning fantaasiarikkaid videoklippe sellest, kuidas maakera nutiseadmetesse uppumisest päästa nii täna kui tulevikus,” lisab Kivimäe.
Otsime nii praktilisi nippe, lahendusi kui ka utoopilisi tulevikunägemusi järgmistel teemadel:
– Mida saaksime teha selleks, et sahtlis vedelevad nutiseadmed uuesti taaskasutusse või ringlusesse saata?
– Kuidas muuta vanade nutiseadmete taaskasutus popiks nii, et igal aastal turule tulevad mudelid ei tekitaks soovi kohe uue järele?
– Kuidas me üldse tulevikus omavahel suhtleme?
Konkursile on oodatud kuni kaheminutilised videoklipid. Võistlus toimub kahes vanusekategoorias: 1.-3. klassid ja 4.-6. klassid. Võistlustöö saab esitada noortegruppi esindav õpetaja, klassijuhataja, huvijuht, ringijuhendaja või noorsootöötaja kuni 25. novembrini siin.
Konkursi peaauhind on mõlema vanusekategooria parimale klassile reisielamus kuni 700 euro väärtuses mõne loodushariduskeskuse külastamiseks või matka läbiviimiseks. Teine koht saab 500 ja kolmas koht 300 euro väärtuses reisiraha. Lisaks panevad hariduslikud eriauhinnad välja konkursi partnerid – ERR Lasteekraan ja noortesaade Nova, Eesti Pandipakend, Loodusmuuseum, Tartu Loodusmaja ja Rohelise Kooli programm, CINAMON T1 IMAX, Teaduskeskus AHHAA ja Energia avastuskeskus.
Keskkonnainvesteeringute Keskus korraldab videokonkurssi mini Negavatt 2018. aastast. Varasematel aastatel on õpilased pakkunud loovaid lahendusi, kuidas päästa maakera toidujäätmetesse, asjadesse, linnadesse, autodesse ja riietesse uppumisest. Viimase kuue hooaja võidutöödega saab tutvuda mini Negavati koduleheküljel.