Sündmused

Teisipäev, 4. september

Neil deGrasse Tysoni raamatu “Astrofüüsika inimestele, kel on kiire” esitlus ja Andi Hektori loeng

Avastuskeskuse planetaariumis esitletakse USA astrofüüsiku ja hinnatud teaduse populariseerija Neil deGrasse Tysoni raamatut Astrofüüsika inimestele, kel on kiire”.
Raamatust, selle silmapaistvast ja sarmikast autorist, kes on omaette nähtus nii teaduses kui ka teaduse populariseerimises, ning astrofüüsikast räägib füüsik Andi Hektor. Üritus algab kell 17.30 ja osalemine on tasuta, kuid registeerumisega. Lisainfo ja registreerumine


Laupäev, 15. september

Teadusteatri perepäev

Päeva jooksul saavad külastajad osa õige mitmest teadusteatri etendusest. Koorime õhupalli ja katsetame rõhuga, valmistame elevandi hambapastat ja vaatame, mida huvitavat veel vedelike kokkusegamisel juhtub. Osalemine keskuse tavapärase sissepääsupiletiga. Päevakava ja lisainfo siit.


Neljapäev, 27. september

Teadlaste öö 2018: välgu eri

Energia avastuskeskuses avab kell 19.00 uksed teaduskohvik, kus tuleb juttu välgust, äikesest ja eri atmosfäärinähtuste uurimisest. Külas on folklorist Marju Kõivupuu, kes jutustab äikesest eesti rahvakultuuris, atmosfääriteadlane Jüri Kamenik ning avastuskeskuse leiutaja Aare Baumer, kes kehastub Välgumeheks ning astub vastamisi kõrgepingeliste Tesla trafodega. Välk ja pauk! Sissepääsupilet on 5 eurot. Rohkem sündmusi leiab Teadlaste Öö Festivali veebilehelt


Pühapäev, 14. oktoober

Avasta vesi!

Perepäeval uurime, kuidas jõuab vesi meie kodudesse ja sealt tagasi loodusesse ning proovime, milliseid teaduspõhiseid katseid saab veega teha. Tegevustes osalemine on keskuse tavapärase sissepääsupiletiga.


Teisipäev, 23. oktoober

Avastuspäev – eesti keeles

Avastuspäevale ootame kõiki uudishimulikke 7–12-aastaseid lapsi, et teha katseid ja uurida meid ümbritsevat maailma. Tegevused toimuvad avastuskeskuses kella 11–15-ni, aja sisse on arvestatud ka lõunapaus.


Kolmapäev, 24. oktoober

Avastuspäev – vene keeles

Avastuspäevale ootame kõiki uudishimulikke 7–12-aastaseid lapsi, et teha katseid ja uurida meid ümbritsevat maailma. Tegevused toimuvad avastuskeskuses kella 11–15-ni, aja sisse on arvestatud ka lõunapaus.


Neljapäev, 8. november

Noorte Valgusfestival 2018

Avastuskeskuse korraldatud Noorte Valgusfestivali finaalkonkurss: žürii silme all valmivad keskuse välgusaalis noorte valgusinstallatsioonid. Konkursist lähemalt


Laupäev, 10. november

Noorte Valgusfestivali perepäev

Ootame kõiki huvilisi Noorte Valgusfestivalil valminud valgusinstallatsioone vaatama ja parimat valima!