Laste sünnipäevad

Tule pea sünnipäeva Energia avastuskeskuses🎉

 • Sünnipäevapakett 220 €
 • Sünnipäevapeo lisakülaline 12 € + valitud lisategevuse summa

Pidude kellaajad:

E-N 11.00 – 16.00
R-L 10.30 – 13.30; 14.30 – 17.30
Pühapäeviti on keskus SULETUD

Energia avastuskeskuses on võimalik pidada laste sünnipäevapidusid, mis on tõepoolest särtsu täis. Pidulised saavad jälgida välgutantsu, ajada oma juuksed püsti ja kasvõi käia korraks kosmoses. Avastuskeskuses on piduliste päralt eraldi kööginurgaga sünnipäevatuba, kus on ruumi kuni 20 külalisele. Lapsed pääsevad kõikidele näitustele. Peale välgu- ja staatilise elektri demonstratsioonide jõuavad lapsed teha läbi ka ühe keskuse õpitoa, vaadata teadusteatri etendust või planetaariumifilmi.

Sünnipäevapaketti kuulub:

 • Sünnipäevatoa kasutus 3 tundi, kaasaarvatud ettevalmistus- ja koristusaeg.
 • Keskuse päevapiletid 20 külalisele (sh lapsevanemad). Päevapiletid kehtivad ka pärast sünnipäevatoa kasutuse aja lõppu.
 • Üks õpituba, teadusteatri etendus või planetaariumifilm omal valikul (liigu lisategevuste vaatamiseks alla poole). Palume valiku teha broneerimise ajal.

Peolauale sobiliku saab ise kaasa võtta. Sünnipäevatoas on lauad-toolid, kööginurk kraanikausi, mikrolaineahju, veekeetja ja filtrikohvimasinaga. Peale selle on piduliste kasutuses kandikud, vaas, veekann ja nuga tordi-kringli lõikamiseks.

Lae alla ka avastuskeskuse peokutse:

 

Sünnipäevapeo lisategevused

polaris. planetaarium. animafilm. kosmoseallveelaev ja polaaröö saladus

Polaris - kosmoseallveelaev ja polaaröö saladus

Energia avastuskeskuse planetaariumi kuppelekraanil saab näha mitmeid auhindu võitnud kogupere animafilmi seiklushimulisest jääkarust ning teadlasepisikuga nakatunud pingviinist, kes püüavad üheskoos polaaröö saladusele jälile jõuda. Oma seiklustes jõuavad nad uudistada ka Saturni rõngaid. Pooletunnine lustakas animafilm on sobilik vaatamine alates 4. eluaastast.

Linnalaager. Sünnipäevapidu. Lennumasinate töötuba. Energia avastuskeskus.

Lennumasinate töötuba

Lennumasinate töötuba on lõbus käed-külge töötuba, mis on mõeldud õpilastele, kes käivad I ja II kooliastmes. Osalejate eesmärgiks on meisterdada võimalikult hästi lendavaid objekte. Valminud lennumasinaid saab kohapeal katsetada ventilaatoritega varustatud n-ö tuuletorudes. Töötoas osalemiseks eeldame lastelt kääride ja liimi-teibi kasutamise oskust või osalevate täiskasvanute valmisolekut neid aidata. Töötuba kestab u 30 minutit.

Palliralli töötuba. Sünnipäevapidu Energia avastuskeskuses.

Palliralli

Palliralli töötuba (inglise keeles Marble run) köidab nii noori kui ka vanemaid osalejaid. Erinevaid materjale ja elemente kasutades ehitavad osalejad vineeralustele palliraja. Radade ehitamine toimub väikestes rühmades ja nii saab töötoa lõpuks korraldada ka pikima palliraja võistluse ehk päris palliralli! Töötoas osalemiseks eeldame lastelt kääride ja liimi-teibi kasutamise oskust või osalevate täiskasvanute valmisolekut neid aidata. Töötuba kestab u 30 minutit.

Planetaariumi film "Päike - meie elav täht". Energia avastuskeskus.

Päike – meie elav täht

“Päike – meie elav täht” on ainulaadne täiskuppelfilm, mis võimaldab vaatajal näha meie kõige olulisemat tähte lähedamalt ja põnevamalt kui kunagi varem. Päike on Maa lähim täht ja selle suurim energiaallikas temalt pärinev energia kujundab meie ilmastikku, tuuli ja elutegevust. Film sobib igas vanuses pidulistele ja kestab 25 minutit.

Sünnipäevapidu. Õpituba kristallidest tähtkujud. Energia avastuskeskus.

Kristallidest tähtkujud

Kas tead, mis on Suur Vanker? Või et öises taevas võib näha Luike? Uurime koos, mis on tähed ja tähtkujud, ning jutustame tähtkujudega seotud Eesti muistendeid. Otsime üles mõned Eesti tähistaevale omased tähtkujud ning meisterdame ka ise särava tähtkuju. Tegevused sobivad hästi 5–10-aastastele lastele. Töötuba kestab kuni 25 minutit.

Väikese teadlase katsed. Energia keskus. Laste sünnipäev

Noore teadlase katsed

“Noore teadlase katsed” on teadusteatrietendus, millest lihtsalt peab osa saama! Segame kokku eri vedelikke, katsetame Maa külgetõmbejõudu või tekitame vaakumi – katsete valik sõltub sellest, mis parasjagu põnev tundub. Etendus sobib igas vanuses pidulistele. Etendus kestab pool tundi.

Planetaariumi film "Tähetolm ja Päikese pere". Energia avastuskeskus.

Tähetolm ja Päikese pere

Mis on tähe südames? Kes kuuluvad Päikese perre? Millest on tähed ja planeedid tehtud? Planetaariumifilmis tutvustatakse Päikesesüsteemi ehk Päikest ja tema ümber tiirlevat kaheksat planeeti ja Linnuteed. Rändame galaktikate vahel mõnusast lamamistoolist lahkumata! Film sobib igas vanuses pidulistele ja kestab 20 minutit.

  Sünnipäevatuba
  Kuupäev
  Esindaja andmed