Sünnipäeva­pidu

Energia avastuskeskuses on võimalik pidada laste sünnipäevapidusid, mis on tõepoolest särtsu täis. Pidulised saavad jälgida välgutantsu, ajada oma juuksed püsti ja kasvõi käia korraks kosmoses. Avastuskeskuses on piduliste päralt eraldi kööginurgaga sünnipäevatuba, kus on ruumi kuni 20 külalisele. Lapsed pääsevad kõikidele näitustele ja soovi korral teevad külastusjuhid neile ka keskuses ringkäigu. Peale välgu- ja staatilise elektri demonstratsioonide jõuavad lapsed teha läbi ka ühe keskuse õpitoa, vaadata teadusteatri etendust või planetaariumifilmi.

Sünnipäevapaketti kuulub:

  • Sünnipäevatoa kasutus 3 tundi, kaasaarvatud ettevalmistus- ja koristusaeg.
  • Keskuse päevapiletid 15 külalisele (sh lapsevanemad). Päevapiletid kehtivad ka pärast sünnipäevatoa kasutuse aja lõppu.
  • Üks õpituba, teadusteatri etendus või planetaariumifilm omal valikul. Palume valiku teha broneerimise ajal.
  • Peolauale sobiliku saab ise kaasa võtta.

Sünnipäevatoas on lauad-toolid, kööginurk külmkapi, kraanikausi, mikrolaineahju, veekeetja ja filtrikohvimasinaga. Peale selle on piduliste kasutuses kandikud, kausid, vaasid, veekann ja nuga tordi-kringli lõikamiseks.

Lae alla ka avastuskeskuse peokutse:

 

Sünnipäevapeo lisategevused

Kristallidest tähtkujud

Kas tead, mis on Suur Vanker? Või et öises taevas võib näha Luike? Uurime koos, mis on tähed ja tähtkujud, ning jutustame tähtkujudega seotud Eesti muistendeid. Otsime üles mõned Eesti tähistaevale omased tähtkujud ning meisterdame ka ise särava tähtkuju. Tegevused sobivad hästi 5–10-aastastele lastele. Töötuba kestab kuni 25 minutit.

Noore teadlase katsed

“Noore teadlase katsed” on teadusteatrietendus, millest lihtsalt peab osa saama! Mängime auru ja seebimullidega, segame kokku eri vedelikke, katsetame Maa külgetõmbejõudu või tekitame vaakumi – katsete valik sõltub sellest, mis parasjagu põnev tundub. Etendus sobib igas vanuses pidulistele. Etendus kestab pool tundi.

Tähetolm ja Päikese pere

Mis on tähe südames? Kes kuuluvad Päikese perre? Millest on tähed ja planeedid tehtud? Planetaariumifilmis tutvustatakse Päikesesüsteemi ehk Päikest ja tema ümber tiirlevat kaheksat planeeti ja Linnuteed. Rändame galaktikate vahel mõnusast lamamistoolist lahkumata! Film sobib igas vanuses pidulistele ja kestab 20 minutit.

Sünnipäevatuba
Kuupäev
Esindaja andmed