Tänutäht 2018

Tänutäht 2018 on pühendatud õpetajatele!

Tänutäht on Energia avastuskeskuse ühiskondlik algatus, mille eesmärk on tänada ja tunnustada ühiskonnale ülimalt oluliste ametite esindajaid ning väärtustada perele pühendatud aega. Algatuses osalevad muuseumid ja külastuskeskused avavad kolme suvekuu jooksul oma uksed esile tõstetud ameti esindajatele ja nende lähematele pereliikmetele priilt, et nad saaksid koos põnevalt aega veeta.

2016. aasta suvel oli Tänutäht pühendatud Politsei- ja Piirivalveameti töötajatele ja nende peredele, 2017. aasta suvel aga Päästeameti töötajatele ning vabatahtlikele päästjatele ja nende peredele.

Tänavu, 2018. aasta suvel on Tänutäht pühendatud üldhariduskoolide ja lasteaedade õpetajatele ja õpetajate abidele ning nende lähematele pereliikmetele. Tänutähes osaleb üle 20 eriilmelise muuseumi ja külastuskeskuse Tallinnas, Haapsalus, Tartus, Lääne-Virumaal ja Valgamaal.

Prii sissepääsu lunastamiseks palume Tänutähes osaleva muuseumi-külastuskeskuse kassas esitada kehtiva ITIC kaardi või töötõendi. Juhul, kui õpetajal neid käepärast ei ole, palume kirjutada muuseumi-keskuse külalisteraamatusse oma nime ja kooli või lasteaia. Priipääse kehtib kuni kahele täiskasvanule ja nende lastele. Priipääset saab igasse muuseumi-keskusse kasutada korra ajavahemikul 1. juunist kuni 31. augustini 2018. Muuseumide-keskuste poekaup ja lisategevused on tavapärase hinnaga.

Ühtlasi kutsume üles osalema Tänutähe templimängus! Templilehte on võimalik küsida mõnest osalevast muuseumist-keskusest või printida ise välja (lae alla siit). Igast külastatud muuseumist-keskusest saab mängulehele templi. Vähemalt 10 muuseumi-keskuse templiga mängulehti ootame koos õpetaja kontaktidega kas digitaalselt (fotona, skaneeritult vms) e-postiaadressile tanutaht@energiakeskus.ee või posti teel aadressile: Energia avastuskeskus, Põhja pst 29, Tallinn 10415, märksõnaga „Tänutäht”.

10. septembril loositakse kõigi mängus osalejate vahel välja meeneid ja kinkepääsmeid, muu hulgas perepääsmed Eesti politseimuuseumi ja Energia avastuskeskuse külastus kooli- või lasteaiagrupile koos haridusprogrammiga.

Jälgige Tänutähe tegemisi ka Facebookis, et saada rohkem teada osalevate muuseumide-keskuste ja seal toimuvate sündmuste kohta.

2018. aasta suvel osalevad Tänutähes:

Energia avastuskeskus

Eesti loodusmuuseum

Eesti tuletõrjemuuseum

Eesti teatri- ja muusikamuuseum

Toompea loss

Haapsalu raekoda

Haapsalu piiskopilinnuse toomkirik

Raudtee- ja sidemuuseum

Iloni imedemaa

Ants Laikmaa muuseum

RMK Sagadi metsamuuseum

Eesti politseimuuseum

TÜ loodusmuuseum

TÜ botaanikaaed

Tartu linnamuuseum

Tartu laulupeomuuseum

KGB kongide muuseum

19. sajandi linnakodaniku muuseum

Oskar Lutsu majamuuseum

Valga muuseum

Sangaste loss

 

Tekkis küsimusi? Vastame hea meelega! Võtke julgesti ühendust Facebookis, e-posti teel tanutaht@energiakeskus.ee või telefonitsi 620 9024.