28. 12. 2021


5 põhjust, miks koolivaheajal Energia avastuskeskust külastada

Koolivaheajal leia aega, et üheskoos perega avastada teadusmaailma Energia avastuskeskuses. Millal Sina viimati Tallinna esimeses elektrijaamas käisid ning välku päris lähedalt nägid?

Viis põhjust, miks koolivaheajal Energia avastuskeskust külastada:

  1. Naudi Põhja-Eesti ainukese kuppelplanetaariumi võlusid. Vaata vahvat animafilmi “Polaris – kosmoseallveelaev ja polaaröö saladus” või hoopis populaarteaduslikku lühifilmi taevatuledest või päikesesüsteemist. Planetaariumifilmi hind külastaja kohta on 1 €.
  2. Terve koolivaheaja on võimalik osaleda otsimismängus “Footoni jälil”. Alusta külastust sissepääsukorrusel peaukse juures oleva ekspositsiooni “Energosfäär” juurest, mis seletab lahti planeedi Maa energiaringe ning kuidas on sellega seotud ülipisikesed valguskvandid, footonid ning liigu mööda keskust ringi, et leida vastused ka teistele küsimustele. Küsi mängu kassast.
  3. Ainult Energia avastuskeskuses saab ligi 3-meetriseid sähvivaid välgunooli vaadata ja kogeda neid kõigest paari meetri kauguselt.
  4. Kasuta võimalust ägeda fotojäädvustuse jaoks – Van de Graaffi generaatoriga saab juuksed püsti ajada ning tore mälestus on garanteeritud.
  5. Avatud on uus näitus “Neoonvalguse säras,” kus saab näha põnevaid neoonreklaamide näiteid ja teada neoonlambi loomisest, tööpõhimõttest ja selle kultuurilisest tähtsusest. Leia näituselt QR-koodiga avanev küsimustik ning saad teada huvitavaid fakte väärisgaasidest. Küsimustele saad vastata nutitelefonist ning soovitame alates 12. eluaastast.

Pere kõige pisematele leiab turvalist mänguruumi Helilast. Keskust saab külastada sama päeva piletiga mitu korda.

Tuletame meelde, et avastuskeskuse külastajatel alates 12. eluaastast on palutud kanda maski ja esitada vastav tervisetõend (vt lisainfot: www.energiakeskus.ee/kulastaja-meelespea).

OSTA PILET

Fotod: Energia avastuskeskus. Marlene Leppänen

Polaris. kuppelplanetaarium neoonvalguse säras. neoon. reklaam. uus näitus. foto Marlene Leppänen. energia avastuskeskus. ekspo neoonvalguse säras. neoon. reklaam. uus näitus. foto Marlene Leppänen. energia avastuskeskus. ekspo. juuksed püsti. van de graaf. staatiline elekter uus näitus. foto Marlene Leppänen. energia avastuskeskus. ekspo. planetaarium