fbpx

20. 10. 2021


5 põhjust, miks koolivaheajal Energia avastuskeskust külastada

Sügisesel koolivaheajal leia aega, et üheskoos perega avastada teadusmaailma Energia avastuskeskuses. Millal Sina viimati Tallinna esimeses elektrijaamas käisid ning välku päris lähedalt nägid?

Viis põhjust, miks koolivaheajal Energia avastuskeskust külastada:

  1. Koolivaheajal saab kuppelplanetaariumis sissepääsupileti soetaja tasuta vaadata animafilmi “Polaris – kosmoseallveelaev ja polaaröö saladus”. Filmiseansid iga päev kell 13.30 eesti keeles ja kell 14.00 vene keeles.
  2. Terve koolivaheaja on võimalik osaleda otsimismängus “Footoni jälil” ning edukamatele avastajatele on ka auhinnad. Alusta külastust sissepääsukorrusel peaukse juures oleva ekspositsiooni “Energosfäär” juurest, mis seletab lahti planeedi Maa energiaringe ning kuidas on sellega seotud ülipisikesed valguskvandid, footonid.
  3. Ainult Energia avastuskeskuses saab ligi 3-meetriseid sähvivaid välgunooli vaadata ja kogeda kõigest paari meetri kauguselt. Rääkimata võimalusest Van de Graaffi generaatoriga oma juukseid püsti ajada.
  4. Terves Tallinnas pole teist kuppelplanetaariumi, kus saab vaadata 360-kraadi ulatuses erinevaid populaarteaduslikke lühifilme näiteks Päikesest, äikesest või maakoorest.
  5. Laupäeval, 30. oktoobril, toimub keskuses perepäev “Lammuta ja sorteeri”, kus põnevaid lisategevusi leidub üle keskuse. Perepäeva lahutamatuks osaks on teadusteater, mida viib läbi avastuskeskuse legendaarne leiutaja Aare Baumer.

Pere kõige pisematele leiab turvalist mänguruumi Helilast. Keskust saab külastada sama päeva piletiga mitu korda.

Avasta, mängi, õpi!

OSTA SISSEPÄÄSUPILET