fbpx

Planetaarium

Energia avastuskeskuses asub 10 meetrise läbimõõduga poolsfääriline kuppelplanetaarium, kus saab peamiselt vaadata keskuses aga ka mujal maailmas valminud populaarteaduslikke lühi- ja animafilme.

Vali huvipakkuv planetaariumifilm ning küsi keskuse kassast, millal soovitud filmi näidatakse. Sissepääsupiletile lisandub planetaariumipilet 1 €/in.


POLARIS – KOSMOSEALLVEELAEV JA POLAARÖÖ SALADUS

Energia avastuskeskuse planetaariumi kuppelekraanil saab näha mitmeid auhindu võitnud kogupere animafilmi seiklushimulisest jääkarust ning teadlasepisikuga nakatunud pingviinist. Pooletunnine lustakas animafilm on sobilik vaatamine alates 4. eluaastast.


PÄIKE – MEIE ELAV TÄHT

“Päike – meie elav täht” on ainulaadne täiskuppelfilm, mis võimaldab vaatajal näha meie kõige olulisemat tähte lähedamalt ja põnevamalt kui kunagi varem. 25-minutilist populaarteaduslikku filmi soovitame alates 7. eluaastast.


TÄHETOLM JA PÄIKESE PERE

Mis on tähe südames? Millest on tähed ja planeedid tehtud? Kes kuuluvad Päikese perre? 20-minutiline film sobib nii algkooliealistele astronoomiahuvilistele kui ka täiskasvanutele, kes soovivad meelde tuletada oma teadmisi Päikesesüsteemist ja Linnutee galaktikast.


TAEVATULED

Saa osa looduse kõrgepingelisest vaatemängust! Äike on keeruline atmosfäärinähtus, mille osaks ei ole ainult välk ja müristamine, vaid ka eri tüüpi pilved, õhuvoolud ja elektrilaengud. 20-minutilist popluaarteaduslikku filmi soovitame alates 12. eluaastast.


2018.–2019. aastal arendati Energia avastuskeskuse planetaariumi Rahandusministeeriumi Regionaalsete investeeringutoetuste andmise programmi kaudu. Projekti käigus uuendati nii planetaariumiistmeid kui ka -tehnikat. 2019. aastast on planetaariumis võimalik näidata keskuse planetaariumifilme uuenenud kvaliteediga, teha 360° planetaariumietendusi ja esitada 360° planetaariumifilme. Uuenenud planetaarium mahutab korraga 38 huvilist.