fbpx

16. 10. 2020


5 põhjust, miks perega koolivaheajal Energia avastuskeskusesse tulla

Sügisesel koolivaheajal leia aega, et üheskoos perega avastada teadusmaailma Energia avastuskeskuses. Millal Sina viimati Tallinna esimeses elektrijaamas käisid ning välku päris lähedalt nägid?

Viis põhjust, miks koolivaheajal Energia avastuskeskust külastada:

  1. Koolivaheajal on perepilet soodushinnaga. Tavapärase sissepääsupileti saad 5 € soodsamalt.
  2. Terve koolivaheaja on võimalik osaleda otsimismängus “Footoni jälil” ning edukamatele avastajatele on ka auhinnad. Alusta külastust sissepääsukorrusel peaukse juures oleva ekspositsiooni “Energosfäär” juurest, mis seletab lahti planeedi Maa energiaringe ning kuidas on sellega seotud ülipisikesed valguskvandid, footonid.
  3. Ainult Energia avastuskeskuses saab ligi 3-meetriseid sähvivaid välgunooli vaadata ja kogeda kõigest paari meetri kauguselt. Rääkimata võimalusest Van de Graaffi generaatoriga oma juukseid püsti ajada.
  4. Terves Tallinnas pole teist kuppelplanetaariumi, kus saab vaadata 360-kraadi ulatuses erinevaid populaarteaduslikke lühifilme näiteks Päikesest, äikesest või maakoorest.
  5. Laupäeval, 24. oktoobril, toimub keskuses perepäev “Lammuta ja sorteeri”, kus põnevaid lisategevusi leidub üle keskuse. Sorteerimist tuleb õpetama Keskkonnake ning elektriteatrit teeb meie legendaarne leiutaja Aare Baumer.

Kui soovid pakkuda oma 8-12-aastasele lapsele vaheajal veel põnevat avastamist teadusmaailmas, õppida meeskonnatööd ning isegi natuke vene keelt, siis 20.10, 21.10 ning 22.10 toimuvad keskuses 1-päevased linnalaagrid.

Ilmselgelt läheb avastades kõht tühjaks. Meie hea naaber restoran Korsten pakub võimalust avastuskeskuse pileti ette näitamisel süüa kõht täis 10% soodsamalt. Muideks, keskust saab külastada sama päeva piletiga mitu korda.

Pere kõige pisematele leiab turvalist mänguruumi Helilast.

Avasta, mängi, õpi!