fbpx

23. 05. 2019


Juunikuu avastuspäeval õpime esmaabi!

17. ja 19. juunil toimuvad Energia avastuskeskuses avastuspäevad, kuhu ootame kõiki uudishimulikke 9–12-aastaseid lapsi. Avastuspäevadel õpime esmaabi andma, saame rohkem teada äikesest ja teistest elektrinähtustest.

Tähelepanu: 17. juunil on avastuspäeva töökeel eesti keel, 19. juunil vene keel.

Seekordsetel avastuspäevadel saame teadmisi ja harjutame oskusi, mis suurte suveseikluste eel on igati kasulikud: kuidas anda esmaabi ja kuidas käituda ohtlike ilmaolude korral. Lastele õpetab esmaabi Energia avastuskeskuse külastusjuht ja Eesti Punase Risti esmaabiinstruktor Triin Sternhof. Koos harjutatakse nii elustamisvõtteid kui ka haavade sidumist.

Ühtlasi vaatame avastuskeskuse värsket planetaariumifilmi „Taevatuled”, mis jutustab, kuidas ja miks tuleb (eriti just suviti) ette äikesetorme. Seejärel arutleme, kuidas äikese ja teiste ohtlike ilmaolude ajal käituda ning võrdleme looduslikku äikest inimese loodud elektrinähtustega. Äikese- ja elektriohutuse põhitõed kordame üle võistlusliku mänguga.

Tegevused kestavad avastuskeskuses kella 11–16-ni, osalejatele pakume ka sooja lõunasööki. Soovi korral võivad lapsed jääda ka kauemaks iseseisvalt ekspositsiooni avastama kuni keskuse sulgemiseni kell 19.

Avastuspäeva osalustasu on 20 eurot. 17. juuni eestikeelsele avastuspäevale saab pileti osta SIIT, 19. juuni venekeelsele avastuspäevale saab pileti osta SIIT. Palume silmas pidada, et avastuspäeval on osalejate arv on piiratud ja keskuses kohapeal pileteid ei müüda.

PÄEVAKAVA

11.00 Saabumine ja tuttavaks saamine. Õpime esmaabi.

13.00–14.00 Lõunasöök

14.00–16.00 Vaatame planetaariumis filmi, teeme välgusaalis elektrikatseid ja mängime elektriohutuse mängu.

VEEL PRAKTILIST INFOT:

Avastuspäev on poolepäevane linnalaager, millest on oodatud osa võtma 9–12-aastased lapsed ilma täiskasvanud saatjata.

Energia avastuskeskus on E–R avatud kella 10–19-ni. Avastuspäeval tegelevad juhendajad lastega kella 11–16-ni. Soovi korral võivad avastuspäeval osalejad jääda keskusse kauemaks iseseisvalt mängima ja avastama.

Energia avastuskeskus asub vanalinna ja Kalamaja piiril, aadressil Põhja puiestee 29.

Kui toote lapse avastuskeskusse autoga, siis palume pidada silmas, et keskuse peaukse ees on lubatud peatuda sõitjate väljumiseks, kuid mitte kauemaks. Tasulisi parkimiskohti leidub Linnahalli ümbruses.

Rohkem infot e-posti teel info@energiakeskus.ee või keskuse administraatorilt numbril 5331 7307.