09. 10. 2019


21.–24. oktoobrini on 9–13-aastased oodatud avastuspäevadele!

21.–24. oktoobril toimuvad Energia avastuskeskuses avastuspäevad, kuhu ootame kõiki uudishimulikke 9–13-aastaseid lapsi. Avastuspäevadel õpime programmeerimise põhimõtteid, ehitame lennumasinaid, vaatame teadusteatrit, uurime maavarasid ja käime planetaariumis kosmosereisil. 

Tähelepanu: 21. ja 23. oktoobril on töökeel eesti keel, 22. ja 24. oktoobril vene keel. Avastuspäeva programm on kõigil päevadel sama – osalejad saavad valida endale sobiva kuupäeva.

Avastuspäevade teemaks on seekord “Lendame!” – uurime, milliseid oskusi ja ressursse on vaja selleks, et lennata kosmosesse. Selleks tutvume programmeerimise alustaladega ja mängime paberil pisiprogrammeerimise mängu. Katsetame ise lennumasinate ehitamist ja püüame neile korralikult tuule alla saada, käime planetaariumis kosmosestarti vaatamas, teeme koos avastuskeskuse leiutaja Aare Baumeriga teadusteatrit ja mängime natuke ka maavaradega.

Tegevused kestavad avastuskeskuses kella 11–16-ni, osalejatele pakume ka sooja lõunasööki. Soovi korral võivad lapsed jääda ka kauemaks iseseisvalt ekspositsiooni avastama kuni keskuse sulgemiseni kell 19.

Avastuspäeva osalustasu on 25 eurot. Palume silmas pidada, et avastuspäeval on osalejate arv on piiratud ja keskuses kohapeal pileteid ei müüda.

PÄEVAKAVA

11.00 Saabumine ja tuttavaks saamine

11.30 Pisiprogrammeerimine

12.00 Elektridemonstratsioonid

12.20 Teadusteater Aare Baumeriga

13.00 Lõunasöök

14.00 Maavarade mäng

14.45–16.00 Planetaarium ja lennumasinate töötuba

VEEL PRAKTILIST INFOT:

Avastuspäev on poolepäevane linnalaager, millest on oodatud osa võtma 9–13-aastased lapsed ilma täiskasvanud saatjata.

Avastuspäeval osalemiseks palume soetada pileti veebist. Keskuses kohapeal registreerumist ei toimu.

Palume silmas pidada, et lapse haigestumise või muu ootamatuse puhul, mis takistab avastuspäeval osalemist, saame piletiraha tagastada juhul, kui lapsevanem teatab sellest esimesel võimalusel, aga vähemalt 1 tööpäeva enne avastuspäeva toimumist.

Energia avastuskeskus on E–R avatud kella 10–19-ni. Avastuspäeval tegelevad juhendajad lastega kella 11–16-ni. Soovi korral võivad avastuspäeval osalejad jääda keskusse kauemaks iseseisvalt mängima ja avastama.

Energia avastuskeskus asub vanalinna ja Kalamaja piiril, aadressil Põhja puiestee 29.

Kui toote lapse avastuskeskusse autoga, siis palume pidada silmas, et keskuse peaukse ees on lubatud peatuda sõitjate väljumiseks, kuid mitte kauemaks. Tasulisi parkimiskohti leidub Linnahalli ümbruses.

Rohkem infot e-posti teel info@energiakeskus.ee või keskuse administraatorilt numbril 5331 7307.