07. 01. 2020


Diskreetne füüsika õhtukursus 8. jaanuaril: räägime aine ehitusest

Kas oled vahel mõelnud, et oleks huvitav füüsikat otsast peale õppida? Aga ehk muhedamad ja vabamas õhkkonnas?

„Diskreetne füüsika õhtukursus” on Energia avastuskeskuse sündmuste sari täiskasvanutele, kes tunnevad huvi füüsika vastu, kuid kel pole tingimata väga palju füüsikast meeles. Kursusel käime läbi füüsika põhiteemad, aga räägime neist praktiliselt, eluliste näidetega. Katseid teeme ka. Esinejateks-juhendajateks on nii silmapaistvad pedagoogid kui ka tegevteadlased. Ühe kohtumise kestus on poolteist tundi. Sissepääs keskusse 5-eurose sooduspiletiga. Kursusega võib liituda igal ajal.

Kursuse lähema info ja piletiinfo leiab siit.

Järgmine, järjekorras viies õhtukursuse kohtumine toimub kolmapäeval, 8. jaanuaril kell 18 – OSTA PILET SIIT!

Õhtukursuse 5. kohtumise teema on aine ehitus ja mikromaailm. Juhendaja on Viimsi Gümnaasiumi füüsikaõpetaja Ingrid Rõigas.

Ingrid kirjeldab ennast nii: “Õpetan Viimsi Gümnaasiumis füüsikat. Olen seda tööd teinud juba 18 aastat, alustasin Nõmme Gümnaasiumist, siis Vanalinna Hariduskolleegium ja Viimsi Keskkool. Füüsika juurde sattusin juba kooli ajal, kui Hiiumaal elades ja õppides tuli kooli kutse tulla Nõo Reaalgümnaasiumisse. Loodusained olid mul alati tugevad, olümpiaadidel läks hästi. Pärast Nõo Reaalgümnaasiumi oli loogiline tee minna Tartu Ülikooli füüsikat õppima, kus algas huvitav spetsialiseerumine – biomeditsiinitehnika. See tähendas, et kaks aastat pidin füüsika kõrval ka arstiteaduse kursuseid kuulama. Sellest johtuvalt pakuvad mulle füüsikas kõik teemad, kuhu saab inimese sisse tuua, väga põnevad, haaravad ja huvitavad.” 

Õhtukursuse toimumist toetab Eesti Teadusagentuur. Õhtukursus toimetab ka Facebookis.

Ingrid Rõigas