28. 02. 2020


Diskreetne füüsika õhtukursus 11. märtsil: räägime energiast

Päikeseenergia, tuuleenergia, tuumaenergia, laineenergia, bioenergia, fossiilkütustel põhinev energia … tänapäeval on võimalik kasutada erinevaid viise, kuidas rahuldada meie igapäevast elektri- ja soojaenergia vajadust. Milline energiatootmise viis on jätkusuutlik?

„Diskreetne füüsika õhtukursus” on Energia avastuskeskuse sündmuste sari täiskasvanutele, kes tunnevad huvi füüsika vastu, kuid kel pole tingimata väga palju füüsikast meeles. Kursusel käime läbi füüsika põhiteemad, aga räägime neist praktiliselt, eluliste näidetega. Katseid teeme ka. Esinejateks-juhendajateks on nii silmapaistvad pedagoogid kui ka tegevteadlased. Ühe kohtumise kestus on poolteist tundi. Sissepääs keskusse 5-eurose sooduspiletiga. Kursusega võib liituda igal ajal.

Kursuse lähema info ja piletiinfo leiab siit.

Järgmine, järjekorras seitsmenda õhtukursuse kohtumine toimub kolmapäeval, 11. märtsil kell 18 – OSTA PILET SIIT!

Õhtukursuse 7. kohtumise teema on energia. Juhendaja on TalTechi energiatehnoloogia instituudi professor Alar Konist.

Alar kirjeldab sattumist energia valdkonda nii: “Energia valdkonnani jõudsin täitsa kogemata. Plaan oli TTÜ-sse tulla õppima laevaehitust, kuid sattusin ülikooli keskpäeval, mil oli lõuna ja infolauas oli asendamas inimene, kes polnud kuulnudki laevaehitusest. Mulle loetleti erinevaid erialasid, mida võiksin õppida, näiteks: mehhatroonika, soojustehnika, tootearendus ja tootmistehnika. Soojustehnika tundus mulle huvitav ja nii ma juhuse tahtel siia õppima ja hiljem tööle sattusingi. Kuigi minu ettekujutus erialast oli teistsugune kui reaalsus, pole ma oma valikut senimaani kahetsenud. Energiat on meil igapäevaselt vaja. Ilma soojuse ja elektrita meie tingimustes hakkama ei saa. Kuna antud valdkond on ka pidevas arengus, siis igav ei hakka kunagi. Uueks suureks ambitsiooniks Euroopas on kliimaneutraalsuse saavutamine, mis esitab energeetikale uusi ja väga suuri väljakutseid.”

Õhtukursuse toimumist toetab Eesti Teadusagentuur. Õhtukursus toimetab ka Facebookis.

alari_pilt_2015