01. 12. 2020


ONLINE! Diskreetne õhtukursus 9. detsembril: GEOINSENEERIA

TEADAANNE! 9.12 loeng ei toimu keskuses koha peal. Loeng on üle viidud Zoom-keskkonda. Loengul osalemine on tasuta ja sellega saab liituda al 17.50 SIIT.

Mis on geoinseneeria ja kuidas see meid võib mõjutada. Teadusajakirjanik ja ERRi Vikerraadio saate “Labor” saatejuht Priit Ennet räägib meile 9. detsembril kell 18 geoinseneeriast.

Priit Ennet kirjutab enda kohta nii: „Kui ajakirjanikuteed alustasin, tegelesin igasuguste sise- ja välisuudistega, keskendumata eriliselt teadusele. Ei olnud ka veel selline aeg, kus teadust oleks peetud omaette täisväärtuslikuks ajakirjanduslikuks teemaks. Aga kui käisin kunagise raadiojaama Pulss B3 peatoimetajale Vahur Kersnale välja teadusuudiste idee, oli ta sellega kohe nõus. Peagi kandusid teadusuudised Vikerraadiosse, kus lisaks neile olen nüüd 15 aastat teinud ka iganädalast Labori-nimelist teadussaadet.

Teadust on nimetatud nišiteemaks, kuid ometi on see üks äärmiselt lai ja mitmekesine inimtegevuse valdkond. Teadust lähemalt vaadeldes puutume paratamatult kokku üha uute ja uute teooriate, vaateviiside ja lähenemisnurkadega, kohati ka päris pööraste ideedega.

Tahtlikku laiaulatuslikku sekkumist meie planeedi loodussüsteemidesse ehk geoinseneeriat võib esmapilgul, aga ka mõnel järgneval pilgul pidada just üheks niisuguseks pööraseks ideeks. Ons maakera aine- ja energiavoogude sihilik ümberkujundamine suurte ja ohtlike kliimamuutuste ärahoidmiseks siiski mõistlik plaan?“

„Diskreetne loodusteaduste õhtukursus” on Energia avastuskeskuse sündmuste sari täiskasvanutele, kes tunnevad huvi loodusteaduste vastu. Loengud toimuvad iga kuu teisel kolmapäeval. Kursusel tutvume erinevate põnevate ja aktuaalsete teemadega nagu linnaloodus, ringmajandus, kliimamuutused, plastid, toit ja toidutootmine, geoinseneeria, liikide väljasuremine, rohepesu ning populatsioonidünaamika. Loengud on praktiliste näidetega ning võib juhtuda, et teeme ka katseid. Esinejad on silmapaistvad teadlased ja oma ala asjatundjad.  Kursusega võib liituda igal ajal.

Kursuse teiste teemade ja esinejatega saab tutvuda õhtukursuse lehelt.