fbpx

24. 03. 2021


ONLINE! Diskreetne loodusteaduste õhtukursus 14.04 kell 18: valeuudised

Mis on valeuudised ja kuidas puudutavad need libateadust, teaduspesu või ajakirjandust? Kolmapäeval, 14. aprillil kell 18, tutvustab pikaaegne Postimehe ja ERRi ajakirjanik ning hetkel Karlstadi Ülikoolis järeldoktorantuuris olev Marju Himma-Kadakas meile valuudiste maailma. Loeng toimub otseülekandena Zoom-keskkonnas ning osalemine on tasuta. Loengul osalemise link SIIN.

Marju Himma-Kadakas tutvustab end nii: „Ma uurin ajakirjandust – ajakirjanike oskustest rollideni uudiste sisus. Aastatel 2020-2022 töötan Rootsis Karlstadi Ülikoolis järeldoktorantuuris uuringuga, milles kaardistatakse uudise võimalikke formaadimuutusi ning noorte uudisajakirjanduse tarbimist. Rahvusvahelises projektis SMaRT-EU tegeleme meediakirjaoskuse teemadega, kuhu alla kuuluvad ka erinevad valeinfo, teaduspesu ja infohäiretega seotud teemad.

Fake news või valeuudised on paljudele tuttavad mõisted, ehkki sageli ei tea inimesed, et need on vaid jäämäe tipp erinvatest infohäirete vormidest, millega me igapäevaselt kokku puutume. Kuidas see kõik puudutab libateadust, teaduspesu või ka lihtsalt ajakirjandust ja sotsiaalmeediat, sellest räägin diskreetsel loodusteaduste õhtukursusel.“

Diskreetne loodusteaduste õhtukursus” on Energia avastuskeskuse sündmuste sari täiskasvanutele, kes tunnevad huvi loodusteaduste vastu. Loengud toimuvad iga kuu teisel kolmapäeval. Kursusel tutvume erinevate põnevate ja aktuaalsete teemadega nagu linnaloodus, ringmajandus, kliimamuutused, plastid, toit ja toidutootmine, geoinseneeria, liikide väljasuremine, rohepesu ning populatsioonidünaamika. Loengud on praktiliste näidetega. Esinejad on silmapaistvad teadlased ja oma ala asjatundjad.  Kursusega võib liituda igal ajal.

Kursuse teiste teemade ja esinejatega saab tutvuda õhtukursuse lehelt. Õhtukursuse toimumist toetab KIK.

Foto: Kairit Leibold