fbpx

28. 05. 2018


Energia avastuskeskuse uus eksponaat selgitab veeringlust ja kutsub üles jooma kraanivett

Energia avastuskeskus avas koostöös Tallinna Veega loodud eksponaadi, tegelusseina, mis tutvustab veeringluse põhimõtteid ja on ühtlasi mugav joogivee võtmise koht.

Vee-teemaline tegelussein asub avastuskeskuse puhkealal, on neli meetrit lai ja kaks meetrit kõrge, interaktiivne ning varustatud toimiva joogiveekraaniga. Eksponaadi abil selgitatakse, kuidas jõuab vesi kodudesse ja sealt tagasi loodusesse nii, et selle väärtusliku ressursi kasutus on jätkusuutlik.

„Täname Tallinna Vett väga toreda koostöö eest,” sõnas Energia avastuskeskuse direktor Krista Keedus. „Eksponaat sobib avastuskeskusse suurepäraselt, sest on pilkupüüdev, toimib käed-külge põhimõttel, sellel on väga selge keskkonnahariduslik sisu ja lisaks on see praktiline, sest joogikraanist tõepoolest saabki juua väga head vett.”

Tallinna Vee kommunikatsioonijuhi Eliis Venniku sõnul on ettevõtte eesmärk muuta kraanivesi ka avalikus ruumis paremini kättesaadavaks ja suurendada elanikkonna keskkonnateadlikkust. „Oleme tänaseks paigaldanud avalikke joogiveekraane juba mitmetesse linnaruumi punktidesse. Koostöös Energia avastuskeskusega valminud õppesein annab puhkealale aga sootuks uue sisu ja eesmärgi,” rääkis Vennik.

Septembris toimub Energia avastuskeskuses ka veeteemaline perepäev, kuhu on oodatud kõik uudishimulikud pered. Avastuskeskuse ja Tallinna Vee koostöö jätkub koolidele mõeldud veeteemaliste õpitubade väljatöötamisel. Tegelusseina tootis loovagentuur Pult.