fbpx

23. 11. 2022


Karjääriõhtu “Bakteritest ja vähist”

Dr. Pirjo Spuul on Tallinna Tehnikaülikooli Biomeditsiini uurimisrühma juht. Lisaks sellele on ta vastu võtnud mitmeid teisi väljakutseid – Pirjo on hetkel samas asutuses ka õppejõud, doktorikoolide projektijuht ning Keemia ja Biotehnoloogia Instituudi direktor.

Doktorikraadi omandas Pirjo viroloogia erialal Helsingi Ülikoolis. Järeldoktorantuuri kogemuse sai ta Bordeaux Ülikoolis Prantsusmaal. Tema teadusrühm tegeleb inimese patogeeni Helicobacter pylori Eestis levivate bakteritüvede kirjeldamisega ning nende mõju uurimisega inimese soolestikule ning maksale. Õppejõuna lõi Pirjo Tallinna Tehnikaülikoolis virtuaalse praktilise laborikursuse, kus tudengid saavad teha katseid ja lahendada probleeme virtuaalses keskkonnas. Pirjo on abielus ja ta peres kasvab kaks last.

Kuula järele:

TAGASI

KARJÄÄRIÕHTUD

Karjääriõhtute sari tutvustab noortele karjäärivalikuid ja tööelu täppisteaduste valdkonnas kaheksal kohtumisel erinevate alade professionaalidega.

Sarja eesmärk on tõsta gümnasistide ja noorte täiskasvanute huvi inseneeria, täppisteaduste ja kutsehariduse vastu. Õhtute teemad lähtuvad gümnaasiumi õppekavast.

Esinejad on silmapaistvad professionaalid (ettevõtjad, õpetajad, insenerid ja tegevteadlased) erinevatest täppisteaduste valdkondadest.

Esinejad jagavad noortega oma lugu – mida ja miks nad õppisid ning kuidas nad tegid hiljem tööalaseid valikuid, jõudes praeguse töö ja tegevuste juurde. Kohtumise teises pooles astume koos esinejaga tema eriala igapäevaellu, mida ta tutvustab arendavate ja praktiliste näidetega. Kohtumised aitavad luua tehnika- ja loodusteaduste alaseid seoseid argipäeva ja tööeluga ning arendavad arutlusoskust neis teemades.

Karjääriõhtute projekti toimumist toetab Tallinna Haridusamet.