23. 04. 2024


Karjääriõhtu 8. mail

Kolmapäeval, 8. mail kell 18-19 toimub selle kevade viimane Karjääriõhtu. Esinejaks on Kärt Sõber ning teemaks “Bakterid ja nakkushaigused”.

Esineja haridustee algas Vanalinna Hariduskolleegiumi reaalklassis ning jätkus Tallinna Tehnikaülikoolis geenitehnoloogiat tudeerides (2010-2015). Aastal 2015 tehtud kannapööre viis esialgu tööle hoopis sotsiaalministeeriumisse tubakapoliitika ja kemikaaliohutuse teemade juurde, seejärel alles nakkushaiguste valdkonda (peamiselt vaktsineerimine, antimikroobne resistentsus).

2020. aastal tabanud pandeemia pani aluse kibekiirele tööle ministeeriumis koos teiste asutustega COVID-19 vaktsineerimise planeerimise ja korraldamisega. Kui enamik inimesi oli kodukontoris, siis tervisevaldkonna inimesed olid tööl pea 24/7. 2023. aasta algusest alustas Kärt Sõber Terviseametis nakkushaiguste epidemioloogia osakonna juhina, tehes enne seda veel kõrvalpõike ka Tervisekassasse.

Tervisevaldkond ja selle areng on olnud esineja kireks ja ta panustab igapäevaselt Eesti inimeste tervise hoidmisesse ja turvalise elukeskkonna loomisesse.

Karjääriõhtute eesmärk on tõsta gümnasistide ja noorte täiskasvanute huvi inseneeria, täppisteaduste ja kutsehariduse vastu. Õhtute teemad lähtuvad gümnaasiumi õppekavast.

OSTA PILET

Juba toimunud Karjääriõhtute podcaste saad kuulata siit.