“Biomeditsiinitehnika” kohtumisel on Dr. Kristjan Pilt

DR. KRISTJAN PILT on Tallinna Tehnikaülikooli tervisetehnoloogiate instituudi uurimisrühma vanemteadur. Kristjan õppis esmalt elektroonikat ning hiljem omandas doktorikraadi biomeditsiinitehnoloogia erialal Tehnikaülikoolis. Erialaseid rahvusvahelise töö kogemusi sai ta Londoni Ülikoolis (UK) järeldoktorantuurist, Linköpingi Ülikoolist (Rootsi) ja ka vahetusüliõpilasena Jaapanist. Tema teadusrühm tegeleb paindlike ja uudsete sensortehnoloogiate ja algoritmide väljatöötamisega, mis võimaldavad optiliselt jälgida mürkide eemaldamist reaalajas, hinnata südame-veresoonkonna seisukorda ja inimese stressi ning väsimuse taset. Kristjan tegeleb ka õpetamisega selgitades üliõpilastele biooptika ja biomeditsiiniseadmete maailma ning juhendades erinevatel õppetasemetel lõputöid.

TAGASI

Kristjan tutvustab meditsiinitehnika eriala TTÜs:
https://fb.watch/iZyufuKN11/

kristjan pilt foto

TAGASI

KARJÄÄRIÕHTUD

Karjääriõhtute sari tutvustab noortele karjäärivalikuid ja tööelu täppisteaduste valdkonnas kaheksal kohtumisel erinevate alade professionaalidega.

Sarja eesmärk on tõsta gümnasistide ja noorte täiskasvanute huvi inseneeria, täppisteaduste ja kutsehariduse vastu. Õhtute teemad lähtuvad gümnaasiumi õppekavast.

Esinejad on silmapaistvad professionaalid (ettevõtjad, õpetajad, insenerid ja tegevteadlased) erinevatest täppisteaduste valdkondadest.

Esinejad jagavad noortega oma lugu – mida ja miks nad õppisid ning kuidas nad tegid hiljem tööalaseid valikuid, jõudes praeguse töö ja tegevuste juurde. Kohtumise teises pooles astume koos esinejaga tema eriala igapäevaellu, mida ta tutvustab arendavate ja praktiliste näidetega. Kohtumised aitavad luua tehnika- ja loodusteaduste alaseid seoseid argipäeva ja tööeluga ning arendavad arutlusoskust neis teemades.

Tallinna_Haridusamet_logo_RGB1024_1