fbpx

14. 04. 2022


Diskreetne loodusteaduste õhtukursus: 11.05 kell 18 KESKKONNAPROBLEEMID ERI PIIRKONDADES

Hoolimata asjaolust, et märtsis võisime tähistada 110. aastapäeva esimesest tavaajakirjanduses ilmunud uudisnupust fossiilsete kütuste kasutamise tagajärgedest meie kliimale, näeme reageerimist kliimakatastroofi ärahoidmiseks küllalt tagasihoidlikuna. Millised on parimad meile teadaolevad kliimakriisi prognoosid maakera ülekuumenemisega seoses? Milles peitub kliimakriisi nurjatus ja mida me igaüks saame selles osas ära teha? Neil teemadel tuleb maikuus arutlema TLÜ jätkusuutliku arengu dotsent Mihkel Kangur.

Loengu pilet 5 EUR, millega saab alates kella 17st külastada keskust. Loeng salvestatakse ning on järelvaadatav Energia avastuskeskuse Youtube kanalilt. OSTA PILET

 

Mihkel Kangur tutvustab ennast nii: „Olen teadusega seotud olnud kogu oma elu. Kasvasin üles loodusteadlaste kogukonnas ja teadsin juba varakult, et inimene on üks osa loodusest. Teadustöös keskendusin Eesti taimkatte ajaloo uurimisele ja selleks sobivate meetodite edasiarendamisele. Tänu sellele kogemusele mõistan hästi looduse ajalis-ruumilisi protsesse ja seoseid erinevates skaalades. Alates 2013. aastast olen aga üha enam keskendunud haridusküsimustele, et aidata kaasa ühiskonna üldise keskkonnateadlikkuse tõstmisele. Eriti olen keskendunud küsimusele, kuidas aidata kõigil kompleksseid süsteeme mõista. Olles näinud oma teadustöös, milline oli meie loodus möödanikus, milline on olnud inimese roll selle ümberkujundamisel ja millised saavad veel olema tagajärjed, olen aastaid olnud ka jätkusuutliku eluviisi eestkõnelejaks. Kõiki neid rolle üritan täita ka selle kohtumise käigus.”

Diskreetne loodusteaduste õhtukursus” on Energia avastuskeskuse sündmuste sari gümnasistidele ja täiskasvanutele, kes tunnevad huvi loodusteaduste vastu. Loengud toimuvad iga kuu teisel kolmapäeval. Kursusel tutvume erinevate põnevate ja aktuaalsete teemadega nagu bakterid ja seened toiduainetööstuses, planeet Maa kui keerukas süsteem, kliimamuutuste keemia ja füüsika, kuidas toimuvad keemilised reaktsioonid, elektromagnetlained ja elusloodus, geenid ja evolutsioon, globaalne kaubandus ning keskkonnaprobleemid eri regioonides. Loengud on praktiliste näidetega ning võib juhtuda, et teeme ka katseid. Esinejad on silmapaistvad teadlased, õpetajad või lihtsalt oma ala parimad asjatundjad. Ühe kohtumise kestus on kuni poolteist tundi. Kursusega võib liituda igal ajal.

Kursuse teiste teemade ja esinejatega saab tutvuda õhtukursuse lehelt. Õhtukursuse toimumist toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.