Mari Urb

Pedagoog-külastusjuht

Mari ühines avastuskeskuse tiimiga 2022. aastal.

Haridus

Mari omandas magistri- ja bakalaureusekraadi Tallinna Tehnikaülikoolis geenitehnoloogia ja rakenduskeemia erialal ning kaitses doktorikraadi Tartu Ülikoolis neurobioloogias (PhD).

Täiendkoolitused

Ta on läbinud TTÜ täiendõppe juhtimispsühholoogias, Tartu ülikooli avaliku esinemise alase koolituse ning eakate ja erivajadustega lastega suhtlemiskoolituse (MTÜ Loometaru).

Kogemus

Maril on kogemus mitmete rahvusvaheliste noortevahetuste ja laagrite planeerijana ja läbiviijana. Soomes oli Mari vabatahtliku töö koordinaator (International Youth Cooperation Suomi), jagas puudustkannatavatele peredele toitu, vestles, pakkus seltsi ja tegi muud vajalikku. Samuti tegutses ta aastaid ka eraõpetajana.

Töökogemus on Maril teadurina kokku umbes 10 aastat Tartu, Helsingi ja Tallinna tehnikaülikoolis raku- ja molekulaarbioloogia valdkonnas.

Töövaldkond

Mari viib läbi avastuskeskuse haridusprogramme, loodusteaduste eriprogramme gümnasistidele. Pedagoog-külastusjuhina arendab ja koostab ta teadusalaseid eriprogramme, haridusprogramme ning teadusteatrit.

Keeled

Mari viib haridusprogramme läbi eesti keeles, kuid valdab veel inglise, hispaania ja soome keelt.

Huvid

Mari on kirglik lugeja ja toataimede huviline ning harrastab sulgpalli ja ujumist.