fbpx

“Mehhatroonika” kohtumisel on Aare Baumer

AARE BAUMER on leiutaja ja katsetaja, kes ütleb, et on iseõppija. Aare käis Turba Keskkoolis ja seal ka elektroonikaringis. 9. klassis püüdis Aare kooli elektriorelist süntesaatorit ehitada, kuid see katse kahjuks ebaõnnestus. Aaret aga ebaõnnestumised ei heiduta. Täna on tal pooleli süntesaatori ehitamine, mille osad tellis Ameerikast.

Energia Avastuskeskuses on Aare tööks teadus- ja arendustegevus ning ta on loonud kõik praegused Energiakeskuse eksponaadid ideest teostuseni. Ta töötab välja uusi näitusi ja teadusprogramme ning teeb teadusteatris katseid. Uuemaid teadusuudiseid jälgib ja analüüsib Aare iga päev. Bakalaureusekraad on tal Turismiettevõtluses (Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor).

Teadus- ja Haridusministeerium autasustas Aaret 2010. aastal kui parimat teaduse populariseerijat.

TAGASI

Veel teeb Aare dokumentaal- ja loodusfilme. Valmis on film Nigula rabast ja valmimas Häädemeeste rannaniidu film. Ta oskab ka piltidest muusikat teha ja on loonud Ungari päritolu kunstniku Victor Vasarely optilise kunsti teostest arvuti abil helimaastikke. Aaret huvitab väga ka keskaeg, alkeemia ja vanad masinad. Neist lähtuvalt on ta teinud mitmeid eksponaate ja lugematul hulgal katseid.TAGASI

KARJÄÄRIÕHTUD

Karjääriõhtute sari tutvustab noortele karjäärivalikuid ja tööelu täppisteaduste valdkonnas kaheksal kohtumisel erinevate alade professionaalidega.

Sarja eesmärk on tõsta gümnasistide ja noorte täiskasvanute huvi inseneeria, täppisteaduste ja kutsehariduse vastu. Õhtute teemad lähtuvad gümnaasiumi õppekavast.

Esinejad on silmapaistvad professionaalid (ettevõtjad, õpetajad, insenerid ja tegevteadlased) erinevatest täppisteaduste valdkondadest.

Esinejad jagavad noortega oma lugu – mida ja miks nad õppisid ning kuidas nad tegid hiljem tööalaseid valikuid, jõudes praeguse töö ja tegevuste juurde. Kohtumise teises pooles astume koos esinejaga tema eriala igapäevaellu, mida ta tutvustab arendavate ja praktiliste näidetega. Kohtumised aitavad luua tehnika- ja loodusteaduste alaseid seoseid argipäeva ja tööeluga ning arendavad arutlusoskust neis teemades.