22. 11. 2018


Noorte Valgusfestivali publikupreemia pälvis “Puukratt”

Tänavu sügisel Energia Avastuskeskuse korraldatud Noorte Valgusfestivalil valmis kokku kuus võistlustööd ja selgus publiku lemmiktöö.

10.–19. novembrini oli Energia Avastuskeskuse külastajatel võimalik anda hääl oma lemmikinstallatsioonile, 13.–19. novembrini oli võimalik installatsioonide poolt hääletada ka avastuskeskuse Facebooki-lehel. Publik hääletas kokku 230 korral.

Kõige populaarsemaks osutus valgusinstallatsioon “Puukratt” (78 häält). Üsnagi napilt jäi teisele kohale konkursi noorimate osalejate installatsioon “Energiakratt” (71 häält). Järgnesid tööd “Seif elu”, “Hakkan sõbraks!”, “Kas energia tuleb pudelist?” ja “Valgusrõngad”.

Festivali peapreemia – päevareisi Heureka teaduskeskusse – pälvis installatsiooni “Puukratt” autor, 17-aastane Anete Väli.

Noorte Valgusfestivali eesmärk on pakkuda 12-18-aastastele noortele võimalust saada inseneeria- ja disainiteadmisi ning rakendada neid praktilises tööprotsessis. 8. novembril toimus Energia Avastuskeskuses valgusinstallatsioonide ehitamise konkurss ja paraleellselt ka loengud ja töötoad. Lisaks toimus 10. novembril ka festivali perepäev. Festivali külalised olid kunstnikud Elo Liiv ja Teet Suur. Täpsem info avastuskeskuse veebist ja festivali Facebooki-lehelt.

Võistlustöö nr 6: “Puukratt”
Installatsiooni “Puukratt” ehitas 17-aastane Anete. “Tegemist on kõhedust tekitava Puukratiga, kes hoiatab inimesi pimedal ajal ettevaatlik olema,” sõnas autor.
Kasutatud materjalid: papp, ajalehepaber, LED-tuled

Võistlustöö nr 1: “Energiakratt”
“Energiakrati” ehitasid konkursi noorimad osalejad, 9-aastased Ott Marten, Ardo ja Mihkel.
Autorid kirjeldasid oma tööd nii: “Meie energiakratt on “2in1″ – see on valgusskulptuur ja kommipuu. Kommid on magusad ja annavad energiat ja kui puu keerata tagurpidi, siis ta on nagu mees :)”
Kasutatud materjalid: puit, plast, kompvekid, LED-tuled

Võistlustöö nr 2: “Seif elu”
Installatsioni “Seif elu” ehitasid 17-aastased Carmen, Miliina ja Helena. “Meie kratt mõtleb: kulda ja raha – seda on hädasti vaja. Kast ümber inimese on nagu seif, mis on kulda täis. Kas see just õnnelikuks teeb, aga liikumapanev jõud on küll,” kirjeldasid autorid.
Kasutatud materjalid: papp, paber. traat, värv, LED-tuled

Võistlustöö nr 3: “Kas energia tuleb pudelist?”
Installatsiooni “Kas energia tuleb pudelist?” ehitasid 17-aastased Sireliin ja Kätlin. Autorid arutlevad: “Kas energiajoogid ja alkohol on see energia, mida vajame?”
Kasutatud materjalid: klaas, papp, paber, penoplast, värv, LED-tuled

Võistlustöö nr 4: “Valgusrõngad”
Installatsiooni “Valgusrõngad” lõi 15-aastane Andreas. Nagu piltidelt näha, annab tööd valgust koguni ka teistele töödele ?.
Kasutatud materjalid: penoplast, glittervärv, LED-tuled

Võistlustöö nr 5: “Hakkan sõbraks!”
Installatsiooni “Hakkan sõbraks!” ehitasid 17-aastased Veiro ja Jan. Autorid kirjeldasid oma tööd nii: “Must, karvaste silmadega tegelane, kes hüüab: hakkan su sõbraks!”
Kasutatud materjalid: Vineerplaat, kangas, paber, värv, LED-tuled

 

 

Puukratt_2 Energiakratt_2 Seif elu_2 Energia pudelist_1 Valgusrõngad Hakkan sõbraks_1