10. 12. 2019


Diskreetne füüsika õhtukursus 11. detsembril – räägime mehaanikast

Kas oled vahel mõelnud, et oleks huvitav füüsikat otsast peale õppida? Aga ehk muhedamad ja vabamas õhkkonnas?

„Diskreetne füüsika õhtukursus” on Energia avastuskeskuse sündmuste sari täiskasvanutele, kes tunnevad huvi füüsika vastu, kuid kel pole tingimata väga palju füüsikast meeles. Kursusel käime läbi füüsika põhiteemad, aga räägime neist praktiliselt, eluliste näidetega. Katseid teeme ka. Esinejateks-juhendajateks on nii silmapaistvad pedagoogid kui ka tegevteadlased. Ühe kohtumise kestus on poolteist tundi. Sissepääs keskusse 5-eurose sooduspiletiga.

Kursuse lähema info ja piletiinfo leiab siit.

Järgmine, järjekorras juba neljas õhtukursuse kohtumine toimub kolmapäeval, 11.detsembril kell 18 – OSTA PILET SIIT!

Õhtukursuse 4. kohtumise teema on mehaanika: staatika ja dünaamika. Juhendaja on füüsik, TLÜ ja TalTechi lektor Jaanis Priimets.

Jaanis kirjeldab ennast ja oma erialavalikut nii: “Kui ma ülikooli tulin, liiga hilja nagu alati, siis ainuke eriala, kuhu veel dokumente vastu võeti, oli füüsika. Muidu, kui võimalik, oleks ikka soovinud ajalugu õppida. Aga eks ma mõne aja pärast läksingi paralleelselt ajalugu õppima. Samas oli füüsikasse panustatud ajast kahju, et pooleli jätta, ja enda häbiks pean tunnistama, et füüsika hakkas ka meeldima. Aastaarvude pähetuupimine, mida ma eriti ei salli, pole füüsikas kuigi vajalik, kui mõned konstandid välja arvata. Kõike saab loogiliselt tuletada, erinevalt ajaloosündmustest, mis kulgevad vahel omasoodu ennustamatult. Nii otsustasingi mingi hetk füüsika kasuks. Samas pole huvi ajaloo vastu kustunud ja vabadel hetkedel hoian end pidevalt sellega kursis. Hetkel on mu tegevusala füüsika ja keemia piirimail materjaliuuringutes. Ajalugu aga kasutan füüsika ajaloo loenguid andes.”

Õhtukursuse toimumist toetab Eesti Teadusagentuur. Õhtukursus toimetab ka Facebookis.

Jaanis-Priimets_foto-veeb