fbpx

Rendinäitused

Energia avastuskeskus pakub näituseid ka rendiks ja müügiks – valida terve näituse või osa eksponaate. Näitustele on lisaks pakkuda temaatiliste õpitubade materjale ja Energia avastuskeskuses loodud planetaariumifilme.

Arhitekt ämblik ja insener mutt

Eestis eel- ja algkooliealistele loodud teadusnäitus „Arhitekt ämblik ja insener mutt” näitlikustab, kuidas eri loomad ja putukad kodusid ehitavad ja mida võivad inimesed nende insenerioskustest õppida. Miks on meekärjed kuusnurksed? Kuidas küll kurepesa korstna otsas püsib? Neile ja veel mitmele küsimusele leiavad lapsed näituselt vastused.

Ühtlasi pakub näitus palju katsetamislusti: lapsed saavad pugeda mesilaskärge ja mutikäikudesse, ehitada ise toonekure pesa, maja ja silda, kanda teo maja ja muudki.

Näitust täiendavad kaks õpituba: lasteaialastele mõeldud „Mesimummula” ja algkooliõpilastele „Looduse arhitektid”, kus kasutatakse 4DFrame’i konstruktorit. Soovi korral lisatakse näituserendile ka õpitubade materjalid.

Näituse tekstid on eesti-, vene-, soome- ja ingliskeelsed ning vajalik põrandapind on 100 m2.

Näituse valmimist toetas Keskkonnainvesteeringute Keskus ning kaasa aitasid Eesti Loodusmuuseum, Tallinna Loomaaed ja Riigimetsa Majandamise Keskus.

Avasta matemaatikakunst

Matemaatika ei ole pelgalt valemid, vaid koguni ka lindude lennumustrid, lilleõite järgnevus ja lapiteki muster. See tähendab ühtlasi, et matemaatika mõistmine on tähtis igal elualal.

Interaktiivne näitus „Avasta matemaatikakunst!” aitab lihtsate näidete abil paremini mõista keerulisi tehteid ja loogilisi matemaatilisi tuletuskäike. Sellel näitusel keskendutakse geomeetriale – külastajad saavad lahendada tangram-mõistatusi, mängida maatriksi ja nöörskulptuuridega. Näitus sobib hästi lastes matemaatikahuvi tekitamiseks.

Näitusel on kokku kuus käed-külge eksponaati.

„Avasta matemaatikakunst!” on valminud Rootsi teaduskeskuste Innovatum ja Tekniska Museet, Läti teaduskeskuse Z(in)oo, Energia avastuskeskuse ja Helsingi Ülikooli õpetajakoolituse osakonna koostöös. Näitus on käinud kõigis neljas riigis ning oli 2016. aastal maineka rahvusvahelise teaduskonverentsi Bridges üks peaatraktsioon.