Teadlaste Öö festival 2021

TÖF ehk Teadlaste Öö festival on Eesti suurim teadust populariseerivate sündmuste sari. 20.-24. septembril 2021. aastal toimub TÖF juba 16. korda. Sel aastal on TÖFi peateema TOIT. Energia avastuskeskuses saavad külastajad nädala jooksul neljal päeval osa põnevatest toiduteemalistest teadusteatri etendustest, pimedas keskuses taskulambivalgel kratte otsida ning toiduga mängida! Vaata kava ja osta pilet!

KOLMAPÄEV, 22.09. 17.30-19.30

Toidust: teadust ja teatrit. Teadlaste Öö festivali Energia avastuskeskuses avame toiduteemalise teadusteatri ning loenguga toiduainetööstuses kasutatavate bakterite ja seente teemal. Algusega kell 17.30 saab osa avastuskeskuse legendaarse leiutaja Aare Baumeri teadusteatrist ning kell 18.00 tutvustab Toidu- ja Fermentatsioonitehnoloogia Arenduskeskuse tootearendusspetsialist Rain Kuldjärv oma loengus bakterite ja seente maailma.  Teadusteater on sobilik alates eelkoolieast külastajatele ning Rain Kuldjärve loeng gümnasistidele ja täiskasvanutele.

  • Sündmusel osalemiseks registreeri ja osta pilet veebist.  Õpilane 5 €/7€ (veebist/kohapealt), täiskasvanu 9 €, perepilet 25 €.

OSTA PILET

REEDE, 24.09. 18.00-20.30

Teadlaste Ööl toidukratid elektrijaamas. Öös on pimedust, kratte ja toiduteatrit! Energia avastuskeskuses saab sel õhtul taskulambivalgel otsida kratte ning lahendada temaatilisi ülesandeid. Õhtu lõpus loositakse kõigi osalejate vahel välja auhind. Loomulikult ei puudu ühest teaduskeskusest ka toiduteemalised teadusteatri etendused. Toidukrattide otsimine ja teised tegevused on vahva ajaviide nii perele kui ka noortele täiskasvanutele. Kel kõht tühjaks kipub minema, siis VLND burger täidab kõhtu 😉 Palun võta kaasa oma taskulamp või täislaetud akuga telefon.

  • Sündmusel osalemiseks registreeri ja osta pilet veebist. Õpilane 7 €, täiskasvanu 9 €, perepilet 25 €.

OSTA PILET

LAUPÄEV, 25.09 ja PÜHAPÄEV, 26.09. 11.00-14.00

Perepäev „Mängime toiduga!“. Perepäeval saab päriselt toiduga mängida! Ehita spagettidest kõrgeim torn, lase toidul mängida oma meeltega ning pane oma oskused proovile köögiviljadega. Perepäevalt ei puudu ka toiduteemaline teadusteatri etendus. Tegevused toimuvad laupäeval ja pühapäeval nii eesti kui vene keeles.

  • Perepäevale soeta sissepääsupilet kassast või veebist.

OSTA PILET

Turvalise külastuse kohta loe siit.