fbpx

12. 09. 2019


TÖF 2019 raames teeme eksperimente, mis tõid elektri tänapäeva

Teadlaste Öö festival 2019 on tulekul! Neljapäeva, 26. septembri õhtul kutsume kõiki uudishimulikke teadusõhtule, et saada osa eksperimentidest, mis tõid elektri tänapäeva.

Eksperimenteerimist juhendab ja teadusajalugu tutvustab plasmafüüsik, TLÜ ja Taltechi lektor Jaanis Priimets. Faraday puuris võitleb Tesla trafode vastu Energia avastuskeskuse leiutaja Aare Baumer.

Teadusõhtu sissepääsupilet on 5 €. Kohtade arv on piiratud! Pileti saab soetada siit.

Ette ostetud piletid võib avastuskeskusse uudistama tulla samal õhtul juba kella 17-st.

See teadusõhtu on sissejuhatus avastuskeskuse täiskasvanutele mõeldud sündmuste sarjale “Diskreetne füüsika õhtukursus”, mille kohtumised toimuvad iga kuu septembrist kuni maini 2020.

Kas sulle tekitasid füüsikatunnid kooli ajal hirmujudinaid või lihtsalt tüütust? Kas tundus, et kui oleksid hoolikamalt kuulanud või et oleks olnud lahedam õps, siis oleksid paremini aru saanud? Äkki oled oma lapse kodutööga aitamisel hätta jäänud?

Küsime otse: kas oled vahel soovinud, et saaksid füüsikat otsast peale õppida, aga mõnusamas õhkkonnas?

“Diskreetne füüsika õhtukursus” on täiskasvanutele, kes tunnevad huvi füüsika vastu, kuid kel pole tingimata väga palju füüsikast meeles. Kursusel käime läbi põhikooli ja gümnaasiumi füüsikakursuse põhiteemad, aga räägime neist praktiliselt, eluliste näidetega ja mõnusas õhkkonnas. Katseid teeme ka. Esinejateks-juhendajateks on nii silmapaistvad pedagoogid kui ka tegevteadlased. Lisainfo