29. 01. 2021


Uus kogupere animafilm avastuskeskuse kuppelekraanil

Alates 29.01 on võimalik Energia avastuskeskuse kuppelekraanil vaadata uut kogupere animafilmi “Polaris – kosmoseallveelaev ja polaaröö saladus”

Selles lustakas ja seikluslikus animafilmis püüavad Arktika merejääl kohtunud jääkaru Vladimir ja pingviin James leida seletust pikale polaarööle. Ühine huvi küsimusele vastust leida viib nad kosmoseallveelaeva ehituseni ning lõpuks ka kosmoseretkeni.

Avastuskeskuse juhataja Krista Keedus toob välja, miks Prantsuse Saint-Etienne planetaariumi animafilm keskuse kavasse jõudis: “Senised avastuskeskuse filmid on olnud suuresti koolide õppekava toetavad ning väiksematele külastajatele rasked jälgida. Polarise multikas on vahva ja kaasahaarav ning sobib laiale vanuserühmale. Lisaks on väga põnev multifilmi jälgida täiskuppel ekraanil, justkui oleksid ise selle sees.”

Koroonaviiruse leviku vältimiseks on lubatud planetaariumifilmi vaatama perekonnad, tutvuskonnad, sõbrad, kes muidu ka igapäevaselt kokku puutuvad. Seega on ainulaadne võimalus kogu perega nautida privaatset filmielamust.

Sissepääsupiletile lisandub planetaariumifilmi hind 1 €/in. Küsi filmiseansi aega kassast.

Animafilmi saab vaadata kolmes keeles: eesti, vene ja inglise.

Multifilmitegelastele on hääle andnud Sepo Seeman ja Danek Kaunissaare.