fbpx

09. 02. 2019


17. veebruari perepäeval uurime liblikatiiva efekti

Pühapäeval, 17. veebruaril toimub Energia avastuskeskuses perepäev, kus saab uudistada uut näitust “Liblikatiiva efekt”, teada liblikate põnevatest kohastumustest otse asjatundjate käest ning vaadata teadusteatri etendust. Perepäeva külalised on bioloog Urmas Tartes ja liblikakoguja Allan Selin.

Avastuskeskuse uuel teadusnäitusel “Liblikatiiva efekt” uuritakse lähemalt liblikatiiba, mis ei ole üksnes iluasi, vaid looduse insenertehniline saavutus. Eri liblikaliikide nutikad kohastumused on andnud uute tehnoloogiate ideid nii teaduses kui ka inseneerias. Näitusel olevad liblikad ja teised lülijalgsed on pärit Allan Selini kogust, näituse tekstide autor on Urmas Tartes.

Perepäeval annab Urmas Tartes loengu liblikate kohastumise teemal ning Allan Selin teeb huvilistele ringkäigu näitusel ja räägib lähemalt, kuidas eri liblikad tema kogusse on jõudnud. Pärast keskpäevaseid välgu ja staatilise elektri demonstratsioone on kõik keskuse külastajad oodatud avastuskeskuse leiutaja Aare Baumeri teadusteatri etendusele.

Perepäeval kehtivad tavapärased keskuse sissepääsupiletid, loengul, ringkäigul ja teadusteatri etendusel osalemine on lisatasuta. Planetaariumifilmide seanssidele kehtib 3-eurone lisapilet, selle päeva täpsemat ajakava palume küsida avastuskeskuse kassast.

AJAKAVA

11.00 Keskus avatakse
12.00 Välgusaalis: Välgu ja staatilise elektri demonstratsioonid
12.20 Teadusteatris: Aare Baumeri teadusteater
13.00 Planetaariumis: Urmas Tartese loeng liblikate kohastumustest
14.00 Välgusaalis: Välgu ja staatilise elektri demonstratsioonid
14.15 -1. korrusel: ringkäik näitusel koos Allan Seliniga
16.00 Välgusaalis: Välgu ja staatilise elektri demonstratsioonid
17.30 Välgusaalis: Välgudemonstratsioon